До саміту у Вільнюсі: готуються кілька "пакетів"

Посол України в НАТО Наталія Галібаренко розповіла про підготовку України до саміту НАТО у Вільнюсі, для якого готуються кілька "пакетів".

Про це вона сказала під час прес-конференції, відповідаючи на запитання щодо липневого саміту країн НАТО: яких рішень щодо вступу України до Альянсу та яких сценаріїв можна очікувати.

"Зараз ми конкретно у штаб-квартирі опрацьовуємо, я це поділяю, умовно, на такі як "пакети", з якими ми виходимо на саміт", - зазначила посол.

Вона розповіла про що йдеться у цих "пакетах"Це, зокрема "політичний пакет". "Йдеться про те, що ми хочемо вивести наші політичні відносини на нову інституційну основу. І тут ми говоримо про те, щоб перетворити, наприклад, діючу Комісію Україна-НАТО на Раду Україна-НАТО, яка дозволить нам ухвалювати деякі рішення і обговорювати певні рішення разом з членами Альянсу, а не окремо", - пояснила Галібаренко.

Також йдеться про "практичний пакет". "Ми говоримо про те, що саме для України буде створено багаторічний план, який допоможе наблизити й надалі нашу взаємосумісність. Тобто йдеться про допомогу Збройним силам України. І так само йдеться про велике збільшення фінансування існуючого зараз комплексного пакету допомоги", - сказала посол.

Вона пояснила, що якщо донині в рамках комплексного пакету допомоги Україна закуповувала аптечки, зимовий одяг та антидрони для ЗСУ, то тепер ідеться про те, що наступні проекти вже носитимуть більш середньостроковий та довгостроковий характер.

"Йдеться про такі проекти як гуманітарне розмінування, наприклад, медична реабілітація. Тобто ми виходимо на те, що ми будемо поступово переходити на зброю натівського стандарту. Це також передбачатиме проведення і продовження навчань і тренувань для українських військових", - зазначила Галібаренко.

"Ми не вимагаємо надати конкретну дату вступу. Ми чітко визнаємо, що поки триває активна фаза бойових дій, - це неможливо. Але ми говоримо про те, що повторення сигналів про політику відкритих дверей або посилання на рішення Бухарестського саміту 2008 року, який передбачав надання Україні ПДЧ, - що для нас це більше не актуально", - сказала Галібаренко.

Натомість, підкреслила вона, "Альянс навіть у своїх національних інтересах і в інтересах своєї безпеки має запросити Україну приєднатися".

"Інакше ми всі разом постанемо перед небезпекою… Після перемоги України все одно залишатиметься загроза повторного нападу з боку Росії. І лише вступ України до НАТО може завадити такому сценарію", - наголосила посол.

Джерело:УНІАН

© 2007–2024 Інформаційна служба «Наш оптовик».