Країни G7 погодили 50 млрд доларів для України

Країни G7 погодили 50 млрд доларів для України

Лідери країн-учасниць "Великої сімки" (G7) погодили на саміті в Італії передачу Україні 50 млрд доларів, для цього будуть використані відсотки від заморожених активів РФ.

Про це, з  посиланням на Twitter голови Міністерства фінансів Німеччини Крістіана Лінднера, передає Час Пік.

Лідери країн "Великої сімки" нададуть Україні 50 млрд доларів із прибутку від заморожених російських коштів.

"Хороші новини від G7. Ще 50 млрд доларів для України. Для цього ми використовуємо прибуток із заморожених активів — розумний інструмент, який демонструє Путіну нашу єдність, дуже допомагає Україні та знімає навантаження з бюджетів. Зараз ми працюємо над деталями", — йдеться в дописі.

Лінднер наголосив, що наразі опрацьовуються усі деталі.

Кредит, який отримає Україна, погашатиметься коштом прибутків, отриманих від заблокованих активів Росії. Очікується, що угода забезпечить критично важливу підтримку для Києва в середньостроковій перспективі. Зокрема допоможе покрити фінансові потреби країни до 2025 року й далі.

Водночас доходи від заморожених активів Росії оцінюються в суму від 3 до 5 мільярдів євро (3,24 до 5,39 млрд доларів).

"ЄС вже погодився надавати Україні прибутки двічі на рік, але прийнята ініціатива під керівництвом США збільшує навантаження на підтримку, а також захищає допомогу від політичних зрушень по обидва боки Атлантики в рік численних виборів", - пояснює видання.

Погашення кредиту залежатиме від того, як довго активи Росії залишатимуться замороженими.

Лідери G7 неодноразово стверджували, що активи будуть заблоковані до тих пір, доки Росія не погодиться платити за відновлення України.

Нагадаємо, що в Італії 13 червня стартував ювілейний 50-й саміт країн "Групи семи". Лідери країн G7 зібрались на курорті Борго-Егнація, що на півдні Апулії.

Джерело: В Час Пік

© 2007–2024 Інформаційна служба «Наш оптовик».