Підтримка переселенців з Бахмута на Вінниччині

Сергій Моргунов розповів про підтримку тих, кому сьогодні найважче, переселенців з Бахмута на Вінниччині.

Засновники Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб – Вінницький міський голова Сергій Моргунов разом із Вячеслав Соколовий - голова Вінницької обласної Ради відвідали місто Хмільник у Вінницькій області.

Громада прихистила родини вимушених переселенців з Бахмута. Команда Гумштабу, очільником якого є Volodymyr Groysman, організувала гуманітарну допомогу бахмутцям завдяки зусиллям міста-побратима Вінниці у Польщі - Кельце та партнерів.

Під час робочої поїздки також йшлося про механізми інтеграції внутрішньо переміщених осіб та обмін досвідом між Вінницею та громадами області.

Хмільницька громада прихистила у себе близько 200 людей, які були змушені залишати Бахмут. Це працівники заводу Siniat. Керівництво заводу евакуювало їх разом з сім"ями ще на початку березня 2022 року. Вже тоді залишатися в Бахмуті було небезпечно. Родини мешкають в санаторії “Хмільник”.

Цей оздоровчий центр прихистив також внутрішньо переміщених осіб із Харківської та Херсонської областей.

“Звідки стільки незламності в України? Від її людей. Героїзм військових. Стійкість цивільних. Побачив це в людях Бахмуту, з якими познайомились разом з Вячеславом Соколовим під час поїздки до Хмільника. Підтримувати тих, кому найважче, – головна мета Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. Для бахмутців організували допомогу у співпраці з нашим містом-побратимом Кельце та ГО “Наш Виклик”. Чим ми згуртованіші – тим міцніші. Тим впевненіше ми йдемо до Перемоги”, – говорить Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

На початку року місцева громадська організація “Наш Виклик” звернулася по допомогу до корпорації Etex Group (частиною якої є завод Siniat), аби отримати гуманітарну допомогу для переселенців, які живуть у Хмільнику. Підрозділи міжнародної компанії розташовані в багатьох містах Європи, і один із них – у польському місті-побратимі Вінниці – Кельце.

“Вийшла така спільна робота компанії, мерії міста Кельце та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, в тому числі у забезпеченні логістики. Підтримка внутрішньо переміщених осіб дуже важлива. Так склалася доля цих людей, що вони змушені були збиратися за кілька годин, фактично, брати речі і документи й тікати, не знаючи, що їх чекає в майбутньому. Цих людей потрібно підтримувати, бо серед цивільних, вони потерпають найбільше”, – додає Сергій Моргунов.

У рамках акції “Вінниця – громадам”, яку організував Гумштаб – за рік роботи вдалося надати близько 85 тисяч продуктових наборів для 63 громад Вінниччини. У області нині проживає понад 170 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

“Найбільше ми маємо переселенців із Донецької області. Війна принесла неспокій у життя багатьох людей, у тому числі – бахмутців. Їхнє місто стало символом опору та мужності. Ще один символ незламності українських військових. Через повномасштабне російське вторгнення багато жителів цього міста стали вимушеними переселенцями. Чимало з них знайшли тимчасовий дім на Вінниччині.

У Хмільнику з березня 2022 року проживають працівники заводу Siniat. Це близько 200 людей. Вони поступово вливаються у життя громади, шукають роботу та будують плани на найближче майбутнє, – говорить Вячеслав Соколовий - голова Вінницької обласної Ради.

Нагадаємо, Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб був заснований у березні Вінницькою міською та Вінницькою обласною радами з метою подолання викликів, які поставила перед Україною війна.

За цей час Гумштабу вдалося реалізувати десятки гуманітарних та військових проєктів, надати різним категоріями українців кілька сотень тонн допомоги.

Джерело: Вінницька міська рада

 

© 2007–2023 Інформаційна служба «Наш оптовик».