Україна і ЄС провели переговори щодо безпекової угоди

Україна і ЄС провели переговори щодо безпекової угоди

Черговий раунд переговорів щодо двосторонньої безпекової угоди провели Україна та Європейський Союз. Про це повідомили в Офісі президента України.

Зокрема українська та європейські делегації ґрунтовно обговорили текст проєкт угоди та затвердили алгоритм подальших дій на найближчу перспективу.

Українську сторону представляв заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква, з боку ЄС був присутній генеральний секретар Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарль Фріз.

В ОПУ додали, що ці перемовини стали черговим етапом на шляху імплементації спільної декларації G7 про підтримку України та підготовки до укладення безпекової угоди між Україною та європейським політично-економічним блоком.

З якими державами Україна вже підписала безпекові угоди

Першу таку угоду Україна підписала зі Сполученим Королівством, потім  з Німеччиною та Францією, Данією,  Італією та Канадою. Далі з Нідерландами, Фінляндією,  Латвією, Іспанією,  Бельгією. Португалія стала 12-ю державою, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду. 31 травня підписано з Ісландією та Швецією.

Гарантії безпеки для України

У березні 2023 року Зеленський заявив, якщо на час війни Україна не може стати членом НАТО, то хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт лідерів G7. На ньому президенти Європейської ради, Європейської комісії та представники країн "Групи семи" погодили ініціативу "Спільної декларації про підтримку України". Кожна з країн співпрацюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов’язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

Які країни підтримують Декларацію

Першими підписантами "Спільної декларації про підтримку України" є самі ж засновники ініціативи: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати.

У другий день вільнюського саміту до країн "Групи семи" приєдналася й Скандинавські країни: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Вони оголосили, що долучаться до G7 у питанні гарантій безпеки для України.

Згодом про свою підтримку висловили й країни Балтії. 17 серпня прем"єр-міністри Латвії, Литви та Естонії у спільній заяві офіційно повідомили, що підтримують Декларацію.

Згодом список поповнили й Балкани: Греція, Північна Македонія, Болгарія, Чорногорія та частково визнане Косово. Опісля свою підтримку висловили Бельгія, Чехія, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія та Кіпр.

Джерело: Суспільне

© 2007–2024 Інформаційна служба «Наш оптовик».