ЄК виділяє Україні на відбудову ще 2,5 мільярда євро

ЄК виділяє Україні на відбудову ще 2,5 мільярда євро

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄК виділяє Україні ще 2,5 мільярда євро на відбудову.

«Європейська комісія виділяє Україні ще 2,5 мільярда євро. Ми плануємо 18 мільярдів євро на 2023 рік із регулярним виділенням коштів. Для термінового ремонту та швидкого відновлення, що веде до успішної реконструкції. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», – написала вона у Twitter.

Оголошені сьогодні кошти є частиною цьогорічного пакета макрофінансової допомоги ЄС у 9 млрд євро. Як очікується, ще 500 млн євро Україна має отримати в грудні, зазначає «Українська правда».

Крім того, Україна розраховує отримати 3 млрд євро на початку наступного року, ці кошти будуть включені у пакет на 18 млрд євро на 2023 рік.

Раніше Єврокомісія презентувала програму надзвичайної макрофінансової допомоги для України на наступний рік з розрахунку 1,5 млрд євро на місяць, на загальну суму 18 млрд євро. Ця допомога має бути стабільною та передбачуваною, та частково задовольнити потреби у забезпеченні стійкості держави.

Водночас Угорщина стала єдиною країною ЄС, яка виступила проти надання Україні такої допомоги.

Макрофінансова допомога від ЄС буде супроводжуватися допомогою від інших країн та міжнародних фінансових інституцій.

За попередньою оцінкою, у наступному році для забезпечення здатності держави виконувати основні соціальні функції Україна потребуватиме щомісяця суму від 3 до 5 млрд євро.

Джерело: ZAXID.NET

© 2007–2022 Інформаційна служба «Наш оптовик».